Udskriv denne side

Foreninger

Et meget aktivt område med over 20 foreninger og institutioner. Se kontaktoplysninger nedenstående:

Kontaktoplysninger til foreninger og institutioner 

Forening: Kontaktperson: Telefonnr.: Email:
Borgerforeningen Jan Rosenbjerg Albertsen 41417161 Borgerforening@skibbild-noevling.dk
Sif-Fodbold Heidi Hammerum                41102716

Heidihj@privat.dk

Sif-Badminton Carsten Vestergaard 97137242 Sif-badminton@skibbild-noevling.dk
Nøvling KFUM-Idræt Lars Hansen 97137707 KFUM-Idraet@skibbild-noevling.dk
 
KFUM & KFUK
  Søren Nellemann 97137710 KFUM-KFUK@skibbild-noevling.dk
 
KFUM Spejderne
  Birthe Ibsen   Spejderne@skibbild-noevling.dk
BankoKlubben Karl Mulvad 97137380 Banko@skibbild-noevling.dk
BillardKlubben Ole Bechmann 97137090  ole.bechmann@gmail.com
DOF aftenskolen i Skibbild-Nøvling Birgitte Jeppesen 26818788 bnjeppesen@gmail.com
 
Lokalhistorisk Arkiv
  Kirsten Kristoffersen 97137342 Lokalarkiv@skibbild-noevling.dk
 
Ungdomsklubben
  Leo Larsen 97137476 Ungdomsklubben@skibbild-noevling.dk
 
Hallen
  Johannes Videbæk 97137251 Hallen@skibbild-noevling.dk
       
 
Indre Mission
  Kurt Poulsen 97137454 elly.kurt@gmail.com
  Institution: Leder: Telefonnr.: Email:
Hvepsereden/Midgaarden Kurt Østergaard 30440146 mibkh@Herning.dk
 
Friskolen Asgaard 

Anne Lene Østerby

Peter Nyeng

                64632250
 
Nøvling Kirke   97131132 boep@km.dk
Forsamlingshuset Bent Andersen 22822848 Forsamlingshuset@skibbild-noevling.dk
Nøvlingskov Efterskole Jeppe Mikklsen 97137144 noev.677300@noevlingskov.dk

    Har du en tilføjelse eller rettelse - skriv venligst til: borgerforening@skibbild-noevling.dk    




SPONSORER


  - sidens hovedsponsor

         

    Se mere HER